Masaj Buhar Terapi

masaj terapi kurslar

Gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için, buhar seansı ve sonrasında mükemmel bir rahatlama Relaxium Etilerde  masajdan önce buhar odası  çözümlerini sunuyor. Daha sağlıklı bir yaşama buhar odası ile merhaba diyebilirsiniz.

Buhar odası bakımı sonrası gözenekler açılır kaslardaki ağrı ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar kazanır.

Buhar Bakım sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş gevşemiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz

Buhar odası ile sauna arasındaki fark:

Buhar Odasında jeneratör odanın dışındadır, Sıcaklık en fazla 45 °C civarındadır, Nem oranı %100’e yakındır, Duvar/tavan seramikleri kullanılabilir, Eğimli tavan önemle tavsiye edilir, Zeminde kanal olması gerekir. Tüm iç yüzeylere sızdırmazlık kaplaması yapılmalıdır. Saunada ise, Sauna ısıtıcısı odanın içindedir, Sıcaklık en fazla 90 °C civarındadır, Nem oranı %25’e varır, Duvar ve tavanda ahşaptır  Tavan düzdür, Zemin kanalı gerekmez,kuru sıcak lıkvardır  Su geçirmezlik özelliği gerekli değildir.

Buhar Nedir? Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir?

Buhar banyosu, ister kuru (sauna) ister ıslak (buhar) olsun, vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Ter, neredeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu yüzden de cilt bazen üçüncü böbrek olarak adlandırılır. Terleme yoluyla vücut atıklarının %35’a kadar varan miktarı vücuttan atılır.

Vücut sıcaklığı yükseldikçe vücudun buna doğal tepkisi terlemek ve böylece terin üzerinden buharlaşması ile kendisini serinletmektir. Saunada, insanın toksinle dolu terleri vücut üzerinde kurur. Bu yüzden de sauna seansı sonrasında duş alınması tavsiye edilir. Ancak %100 nem ortamı sağlayan buhar banyosunda bu buharlaşma mümkün değildir, bu yüzden değerli vücut ısısında düşüş ya çok az gerçekleşir veya hiç olmaz. Çok miktarda terlersiniz, ama teriniz buharlaşmaz ve cildinizin üzerinde kurumaz. Daha yüksek nem seviyesi, vücut ısısını daha da arttırarak birincil ısı transfer mekanizması haline gelir ve vücut üzerinde önemli miktarda yoğuşmaya sebep olur.

Hipertermi prosesinin temizleme ve iyileştirme gücü, vücut sıcaklığı 38-39,5 °C’ye ulaşıncaya kadar başlamaz. Bu vücut ısınması, buhar banyosunda saunaya göre daha çabuk ve daha etkin bir şekilde gerçekleşir ve sadece 10-15 dakika zaman alır. Buhar banyosunun diğer bir faydası, kardiyovasküler sistem üzerindeki uyarıcı etkisidir. Nabız atışı, 15-20 dakikalık bir seans sırasında dakikada ortalama 75 vuruştan, 100-150 vuruşa çıkar. Böylece, kan dolaşımı hızlanır ama tansiyon yükselmez, çünkü sıcaklık etkisiyle kan akışı hızlanırken, bir yandan da ciltteki kılcal damarlar genişlemektedir.

Buhar banyosu ve buhar inhalasyonu, solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir.Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanmalarda ve tıkanmalarda rahatlama sağlar.Havayı nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.Buhar, spazmlı solumayı (astım, boğmaca) iyileştirir.Buhar, sekresyonu serbestleştirerek boğazdan ve akciğerlerden mukus salgılanmasını uyarır.Buhar, kasları gevşetir ve öksürüğü azaltır.Buhar, mukus zarlarını aşırı kurumaktan korur.

Masajla Tedavi

masaj ayak masajı

relaxium etiler masaj

Spor yaparken veya yürürken burkulma olan kişiye uygulanan masaj tamamen şişen bölgeye uygulanan sıvazlama yöntemiyle oluşan ödemi dagıtmak ve ödem olan bölgenin rahatlamasını saglaya bilirsiniz baskı yapılmadan ovulan bölgedeki ödem dagıtılır ve iğleşme çabuklaşır .

ayak masajı

relaxium etiler masaj

Krap için se en dogru teknik Bir elinizle ayak parmaklarınızdan, diğeriyle de topuğunuzdan tutarak ayak parmaklarını zorlamadan geriye doğru iyice bükün. Ayak tabanını sıvazlayın ve yoğurun.

Masaj Tarihi

masaj ilanları

Masaj ilk olarak İ.Ö 3000’li yıllara dayanmaktadır. Hindistan ve Çinde yunan hekimler tarafından ”massein” yani yogurmayı keşfetmeleriyle ortaya çıkmış ve ilk hareketle denedikleri bu tekniği geliştirmiş verdiği rahatlığı ve huzuru geliştirmek için yaptıkları denemelerde birçok kişide görülen değişimden sonuç alarak bir nevi hekimlik olarak bu günlere taşımışlardır. Hint, Çin, Pers, Mısır, Grek Masajı kullanmışlardır ve her dilde farklı anlatımla tanınan masaj teknikleri özünde aynıdır. Hint dilinde masser, Arapçada Mess, İbranicede Meshes, Yunancada Massein kelimeleri yogurma ve sıvazlama anlamına gelmektedir. 19 Yüzyılın başlarında ise tüm dünya kendi dilinde kendi tekniğinde masajı şekillendirmiştir ve günümüze gelmiştir.

Afüzyon Masajı Nasıl Yapılır?

masaj ilanları

Deniz suyu kullanılır ve vücuda şok etkisi yapacak şekilde püskürtme yöntemiyle uygulanır. Afüzyon masajı ile vücudun kan dolaşımı hızlanır. Özellikle selülit için çok etkili bir yöntemdir. Vücuttaki pürüzler yok olur dolaşım sistemi düzene girer vücut tazelenir ve dinlenir seans süresi isteğe göre uzatılabilir ve deniz suyunun ılık olması etkilidir .

Masaj Kültürü

masaj salonu oyunu

Masajın anlamını çözmek ruha ve bedene yapılan en büyük hediyedir doğru teknikleri ve enerjiyi kullanıldığında masaj mükemmelleşir. Uzakdoğuda gelişen ve günümüze kadar uzanan Türkiye’de de meslek olarak kabullenmiş bir meslek haline gelmiştir masaj salonları masaj merkezler’i spa merkezler’i ve hamamlar da 608 saate tabi özel kurslardan alınan sertifika ile personel sorunu yaşamadan bir masaj salonu işletebilmek de şu şartlarda tam donanımlı olarak hizmet veren dogru eller ‘i bulmak ta bir meziyettir.Bizim salonumuzda Masaj çeşitlerimiz  isveç masajı, norveç masajı,spor masajı, refleksoloji masajı,taş masajı,klasik masaj çeşitleri uygulanmaktadır masaj öncesi sauna fin hamamı ve jakuzi seanslarımız da mevcut.

etiler masaj