Masaj ve Güzel Yaşam

ilanlar masaj

Mesaj yaparken hemen hemen kaçınılmaz bir şekilde üstüne bastırılması istermiş gibi duran duyarlı noktalara bastırıldıgında  ilk başta acı hissi  verebilirsiniz ama genellikle ” Oh bu çok iyi” şeklinde bir acıdır ya da herkesin dediği gibi ” mutluluk acısıdır ” dır . Bu noktalara uygulanan basınç gerginliği hafifletir, tutulmuş kasları gevşetir,  ve ağıyı azaltıp yok eder.

Böyle bir noktaya önce hafifçe bastırın ve soluk verirken parmaklarınızla veya dirseklerinizle vucut ağırlığınızı bu nokta üzerine vererek basıncı artırın . Bunu üç ile yedi saniye kadar sürdürün, sonra hafifiçe gevşetin.

relaxium etiler masaj

Esas Sorun, bastırılırken dokuyu ezmek değil hedefi bulmaktır.Doğru noktalardan birini bulduğunuzu size söyleyebilir.Sıradan bir acı değil de ,” mutluluk acısı” hissetmelidir. Bunun kafa karıştırıcı geldiğini biliyorum ama bunu denediğinizde ne olduğunu rahatlıkla anlayacaksınız.

Masaj yapılan kişinin tepkilerini dikkatle izleyin. Bölge duyarlı olsa da hareketleriniz acı vermemelidir. acıyla yüzünü buruşturursa ya da bir kasın sertleştiğini hissedersiniz basıncı hafifçe azaltın. O noktaya her zaman için geri dönebilirsiniz. Bölge çok duyarlıysa önce kas spazmını azaltmak için çevresini hafifçe sıvazlayarak gevşetebilirsiniz.

Bu türden derin bir basıncın ağırılı bir artrit atağını başarıyla iyileştirdiği bir vaka, Victoria dönemi hekimlerinden Dr. Cornelius tarafından 1909 ‘ da yazılan bir kitapta bildirilmiştir.Böyle bir durumda olan bir hastaya her tür masaj yapılmış ve ağrılı bölgeleri araştırıp bunlar üzerinde yoğunlaşan bir hekimin, diğerlerinden çok daha başarılı olduğunu fark ederek şöyle yazmıştır.

“Bundan yola çıkarak ben de ağrıyan bölgelerimi ellerimle yokladım ve gördüm ki çoğu acımıyor. ama düzenli bir dağılım içinde bulunmayan birkaç bölge vardı ve bunlar en hafif dokunuşa bile duyarlıydı. Masörlerimden genel bir masaj yerine sadece bu bölgelere yoğunlaşmalarını istedim. Sonuç şaşırtıcıydı: Ağrılarımla birlikte şişlikler de çok kısa bir süre içinde yok olmuştu ve daha önce en küçük ilerleme bile kaydedememişken dört hafta boyunca masaj yapıldıktan sonra hiçbir şikayetim kalmamıştı; gözle görülür bir şekilde iyileşip kendimi güçlü ve sağlıklı hissederek işime geri dönebilmiştim.”

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.